Just another WordPress.com site

Վերապատրաստումներ

«Օտար լեզու» բնագավառի դասավանդողների վերապատրաստումներ

Վերապատրաստող՝ Յուրա Գանջալյան

Վերապատրաստվողներ՝

Հայկուհի ՀովհաննիսյանԱնգլերենհամակցված
Կարինե ԹևոսյանՖրանսերենհամակցված
Իրինա ԱպոյանԱնգլերենհամակցված
Մարիամ Սարդարյանիտալերենհամակցված
Շուշան Իսրաելյանանգլերենհամակցված
Մերի Նուշիկյանանգլերենհամակցված
Արմինե ՇաբոյանԻսպաներենհամակցված
Տաթև Ալեքսանյանանգլերենհամակցված

Վերապատրաստման մոդուլը

Օտար լեզու դասավանդողների խմբի հաշվառման մատյանը

Գնահատման մատյանը

Վերապատրաստման ծրագիրը իր ժամանակացույցով

  1. Ուսումնական առարկան՝ անգլերեն, ուսումնական բնագավառը՝ «Օտար լեզու»՝ ըստ հանրակրթության պետական չափորոշչի 

 Գործնական պարապմունք4 ժամ  (0, 5 կրեդիտ) 

Պարապմունքի օրը և ժամը՝ սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 15:30–18:30, Ավագ դպրոցի ընթերցասրահ (գործնական աշխատանքների վերջին ժամկետն է սեպտեմբերի 15-ը):

  1. Հանրակրթության պետական չափորոշիչ
  2. ԿԳՄՍ նախարարության հաստատած օրինակելի ուսումնական պլանները և կրթահամալիրի հեղինակային ծրագրերի ուսումնական պլանները
  3. Անդրադարձ առարկայական չափորոշչով սահմանված հանրակրթության հիմնական ծրագրերի բովանդակության  բաղադրիչներին (գիտելիք, հմտություն, դիրքորոշում, արժեքային բաղադրիչ): 

Առաջին թեմայի գործնական աշխատանքների կատարումը

Մարիամ Սարդարյան

Կարինե Թևոսյան

Մերի Նուշիկյան թիվ 105 ավագ դպրոց

Շուշան Իսրայելյան թիվ 105 ավագ դպրոց

Արմինե Շաբոյան «Արգենտինյան հանրապետություն» թիվ 76 հիմնական դպրոց

Իրինա Ապոյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Տաթևիկ Ալեքսանյան

Թեմա 2

Առարկայական հեղինակային ծրագիր  

Տեսական պարապմունք՝ 1 ժամ, գործնական պարապմունք` 4 ժամ (0, 5 կրեդիտ) 

Պարապմունքների ձևը՝ հեռավար (նամակագրություն, հրապարակումներ բլոգներում) սեպտեմբերի 16-18

Հեղինակայինը «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում

Երկրորդ թեմայի գործնական աշխատանքների կատարումը

Շուշան Իսրայելյան

Մերի Նուշիկյան

Կարինե Թևոսյան

Իրինա Ապոյան

Մարիամ Սարդարյան

Արմինե Շաբոյան

Տաթևիկ Ալեքսանյան

Հայկուհի հովհաննիսյան

Թեմա 3

Կազմված ծրագրին համապատասխան ուսումնական նյութերի ստեղծում  

Տեսական պարապմունք՝ 1ժամ , գործնական պարապմունք` 4 ժամ (0,5 կրեդիտ)

Պարապմունքների ձևը՝ հեռավար (նամակագրություն, հրապարակումներ բլոգում), սեպտեմբերի 19-22 

Ուսումնական նյութ

Երրորդ թեմայի գործնական աշխատանքների կատարումը

Մերի Նուշիկյան

Շուշան Իսրայելյան

Կարինե Թևոսյան

Մարիամ Սարդարյան

Իրինա Ապոյան

Արմինե Շաբոյան

Տաթևիկ Ալեքսանյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Թեմա 4

Առարկայական ֆլեշմոբ  

Տեսական պարապմունք՝ 1ժամ, գործնական`  4 ժամ (0,5 կրեդիտ)

Պարապմունքների ձևը՝ հեռավար (նամակագրություն, գործնական աշխատանքների հրապարակումներ բլոգներում) սեպտեմբերի 22-23

Առարկայական ֆլեշմոբ

4-րդ թեմայի գործնական աշխատանքների կատարումը

Շուշան Իսրայելյան

Մարիամ Սարդարյան

Կարինե Թևոսյան

Արմինե Շաբոյան

Մերի Նուշիկյան

Իրինա Ապոյան

Տաթևիկ Ալեքսանյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Թեմա 5

Առարկայական նախագիծ 

Տեսական պարապմունք՝ 1 ժամ, գործնական պարապմունք՝ 16 ժամ (1,5 կրեդիտ)

Պարապմունքների ձևը՝ համակցված. առկա՝ սեպտեմբերի 24-ին, ժամը 15:00-18:00, հեռավար՝ սեպտեմբերի 25-ից հոկտեմբերի 4-ը:

Առարկայական նախագիծ

Մարիամ Սարդարյան

Շուշան Իսրայելյան

Մերի Նուշիկյան

Արմինե Շաբոյան

Իրինա Ապոյան

Կարինե Թևոսյան

Տաթև Ալեքսանյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Թեմա 6 

Գնահատում  

Տեսական՝ 1, գործնական`  4 ժամ (0,5 կրեդիտ) 

Պարապմունքների ձևը՝ հեռավար (նամակագրություններ, գործնական աշխատանքների հրապարակումներ բլոգներում) հոկտեմբերի 4-7

Գնահատում

Մարիամ Սարդարյան

Կարինե Թևոսյան

Շուշան Իսրայելյան

Մերի Նուշիկյան

Արմինե Շաբոյան

Իրինա Ապոյան

Տաթև Ալեքսանյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Վերապատրաստվողների կատարած աշխատանքների ստուգում և գնահատում կրեդիտներով

Արդյունքները՝ գնահատման մատյանում

  

%d bloggers like this: